Mansur Yavaş: Onların vaat ettiklerini biz 3 yıldır yapıyoruz

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’la birlikte Batıkent Seçim koordinasyon Merkezi’ni açan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı’nın Ankara ve İstanbul adaylarının projelerine dikkat çekerek, “Onların vaat ettiklerini biz 3 yıldır yapıyoruz” dedi.

Rekor oy isteyen Yavaş, “Belediye Meclisi’nde çektiğimiz sıkıntıları bu seçimde bitirelim” çağrısı yaptı.

Yavaş’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

HESAP VERMEYE GELDİK: 5 yıl geçti, hesap vermeye geldi. Hesap sandıkta verilir. İnsanlar sizden memnun mu bunu sandık sonucunda anlarsınız. 5 yıl boyunca bizin hiçbir yerde reklamımızı, çakarlı araçlarla konvoy halinde gezdiğimiz görmediniz. Çünkü biz hükmetmeye değil, hizmet etmeye geldik.

Sizin parasıyla maaşımızı alıyoruz, size hizmet ediyoruz.

4 binin üzerinde ihaleyi canlı yayında yaptık. Her şeyimiz açık, korkacak, saklayacak bir şeyimiz yok. Biz hesabımızı halkın önünde vereceğiz. Bütün iftiralara rağmen bize güvendiniz, inandınız. 5 yılda sizi utandıracak, başınızı eğdirecek hiçbir şey yapmadık. Aynı şekilde devam edeceğiz.

5 yılda önceki dönem kadar kavşak yaptık, zaten yapmamız gereken hizmeti halkın başına kakar gibi pankartlar asarak ‘hayırlı olsun’ demedik. 25 yılda yapılan kadar yeşil alan yaptık. Betonla işimiz yok, dünya başkentleriyle yarışıyoruz.

1 işçiyi işten çıkarmadık. Ama onlar 2019’da göreve gelir gelmez kendi partilerinden çalışanları dahi işten çıkardılar. Şimdi ‘İşçileri koruyacağız’ diyorlar.

BİZ BUNLARI 3 YILDIR YAPIYORUZ: Projeleri dahi yok, bizim yaptığımız projeleri taklit ediyorlar. AnkaraKart vereceklermiş, içine para yükleyeceklermiş. Biz bunu 3 yıldır yapıyoruz. İstanbul adayları çorba dağıtacakmış, kadınlar istediği yerde otobüsten inebilecekmiş, biz bunu 3 yıldır yapıyoruz.

Emeklilere para vereceğiz diyorlar, artırın, belki ülkeyi yöneten duyar da sizden fazla para verir, emekliler biraz rahat eder. Türkiye’de 30 büyükşehir belediyesi var, benden başka emekliye destek olan yok. Türkiye’de benden başka ayda 200 bin aileye doğal gaz desteği veren yok. Hadi hükümet şimdi biz daha fazla vereceğiz desin de millet rahatça ısınsın.

Bizden aha çok belediyecilik öğrenecekler.

İNSAN AYIRMADIK: Ama en iyi özelliğimiz insan ayırmamak. Ankara’da 1 kişi ben ayrıma uğradım diyemez. Herkesin vergisinden istifade ediyorsak herkese hizmet etmeliyiz. Dürüst çalışılabileceğini, yönetilebileceğini gösterdik. ‘Çalıyor ama çalışıyor’ lafını Ankara’nın kaldırımlarından sildik, darısı Türkiye’nin başına.

REKOR OY İSTİYORUZ: Belediye Meclisinde çektiğimiz sıkıntıyı bu seçimde ortadan kaldırıyoruz. Sadece 3 belediye değil, çevredeki belediyeleri de almak suretiyle belediye meclisinde çoğunluğu bu seçimde istiyoruz. Ankara’da rekor oy istiyoruz. Fark şu anda yüzde 14, yetmez daha fazla istiyoruz.

RANTÇILARA DEĞİL, VATANDAŞA VERİYORUZ: Artık halkı düşünen belediyeler iş başına gelecek. Vatandaştan aldığımız rantçılara değil, vatandaşa veriyoruz. Ankara’yı dünya başkentleriyle yarışır başkent haline hep birlikte geleceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir