Motorola’nın 2024 yılı için iddialı dönüş planları

Qualcomm, Ekim ayında Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini tanıttı ve bu yeni çipi barındıran amiral gemisi telefonları piyasaya sürecek markaların resmi listesini yayınladı. Listede dikkat çeken bir eksiklik vardı: Motorola. Motorola henüz Snapdragon 8 Gen 3’ü barındıran bir telefon çıkarma planları hakkında bir açıklama yapmadı. 2022’de Çin ve diğer pazarlar için birden fazla telefon çıkaran Motorola, 2023’te daha az ürün piyasaya sürdü. Razr 40, Razr 40 Ultra ve Çin’de tanıtılan yeni Moto G34 5G dışında, marka önceki yıllara göre daha az aktifti. Bugün, Lenovo Çin Mobil Telefon İşletmesi Genel Müdürü Chen Jin, Weibo üzerinden Motorola’nın 2024 yılında Çin için planladığı ürün yelpazesi hakkında bilgi verdi.

Chen Jin’e göre Moto Razr, 2023’te hem Çin’de hem de küresel pazarda önemli bir başarı elde etti. Ancak Motorola markasından beklentilerin sadece Razr serisini aştığını kabul ederek, önümüzdeki yıl neler beklenmesi gerektiği hakkında detaylar paylaştı.

Motorola’nın 2024 yılı için iddialı dönüş planları

Chen, yeni Moto ürünlerine olan heyecanı ve sürekli iyileştirme ve daha heyecan verici yeniliklere olan açlık anlayışını dile getirdi. Yıl boyunca, mobil telefon endüstrisinde katlanan ekranlar ve AI büyük modeller tarafından sunulan önemli fırsatlar ve zorluklara yanıt olarak ürün planlaması ve hızında yeniden yapılanma sürecinde olduklarını belirtti.

Ürün cephesinde, yeni Razr daha etkileyici bir tasarım ve gelişmiş AI etkileşimi sergileyecek. X serisi görüntüleme amiral gemisi, büyük AI dil modellerinde yeni yetenekler entegre edecek, S serisi ve G serisi ise kapsamlı iyileştirmelerden geçecek. 2024, Motorola’nın tam ürün yelpazesini ortaya çıkardığı yıl olacak. Şirket, X serisi ve S serisi amiral gemisi telefonların küresel pazarda Edge markalı modeller olarak yeniden markalandırılmasını bekliyor.

2023 boyunca şirket, sessizce pozisyonunu biriktirme ve ayarlama üzerine odaklandı. 2024’te ise marka, tüm kullanıcılara değerli ürünler sunmaya yönelik yeni bir yolculuğa çıkmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir