Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şırnak’ta önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Şırnak’ta sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu şehir dünyanın en güzel sevda hikayelerinden birine ev shaipliği yapan yerdir.

Bu şehri biz Allah için seviyoruz. Yaşadığı acıları ve sevinçleri türküleriyle destana dönüştüren Şırnak’ın bize olan muhabbetini biliyoruz.

Sahip olduğumuz huzurun, güvenin, sağlığın, nimetin şükrünü ifa etmek için Ramazan ayı önemli bir fırsat. Elimizdekilerin değerini bilmezsek Hakk’ın huzurunda mahcup oluruz.

Bizim bu ülke ve bu millet için çok büyük hayallerimiz var. Önce 2023 hedefleriyle ülkemize bugünlere hazırladık. Şimdi Türkiye Yüzyılı’yla ülkenin geleceğini inşa etmenin mücadelesini veriyoruz.

Şırnak ile aramıza girmek için her yolu deneyenler oldu. Şırnaksız, Mardinsiz, Diyarbakırsız bir Türkiye de olmaz. Geçmişte yaşanan kimi olumsuzluklar bu gerçeği asla değiştiremez. Geri kalmışlık sadece bu bölgenin değil ülkenin her şehri yapılmak istendi.

Rahmetli Menderes bu gidişe dur diyen ilk lider olarak milletimizin önüne yeni bir ufuk açtı. Bu ufuk sürekli karartılmak istense de milletimiz kazanımlarına sahip çıktı.

Bölücü terör örgütü, tek parti faşizmiyle bu topraklarda kurulmaya çalışılan zulüm düzeninin sürmesi için ülkemizin başına bela edilen bir araçtır. Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz demokrası ve kalkınma devrimiyle içerideki ve dışarıdaki bu sinsi oyunu bozduk. Şimdi de güney sınırlarımız boyunca oluşturmaya başladığımız güvenlik koridoruyla ülkemize sıçrayacak ateşe set çekerek hem emperyalistlere hem maşalarına mesafe koyuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir