Yeni ‘Rambo’ kim olmalı? Sylvester Stallone’den şaşırtan açıklama

Sylvester Stallone, Jimmy Fallon’ın sohbet programı ‘The Tonight Show’a konuk oldu. 2019 yapımı ‘Rambo: Last Blood’da (Son Kan) seriye veda ettiği düşünülen 77 yaşındaki aktör, olası bir yeni filmde efsanevi rolünü, ‘Barbie’nin Oscar adayı başrolü Ryan Gosling’e devretmek istediğini söyledi.

Rambo mirasını ileriye taşıması için Kanadalı oyuncuyu tercih etme sebebi sorulan Stallone, “Size neden Ryan Gosling’i, Rambo olarak görmek istiyorum anlatayım. Onunla bir akşam yemeğinde tanıştım. Açıkçası birbirimize zıt durumdayız. O iyi görünüyor, ben değilim. Beni Ken olarak hayal edebiliyor musun? Bu hiç işe yaramıyor!” dedi.

“BENİ KOVALARLARDI, YİNE DE DURMAZDIM”

Alışılmadık görünümüne rağmen Gosling’in karaktere olan büyük sevgisinin onu halefi haline getirdiğini ve role yeni bir bakış açısı sunabileceğini vurgulayan ABD’li yıldız, bu sözleri ile sinemada unutulmaz bir iz bırakan Rambo serisinin hayranlar arasında heyecan uyandırdı.

“RAMBO OLAMAYACAK KADAR YAKIŞIKLI” DENİR Mİ?

43 yaşındaki yakışıklı oyunu hakkında “Yemek boyunca Rambo’ya hayran olduğunu söyleyip durdu” diyen Stallone, “Ryan, ‘Okula Rambo gibi giyinerek giderdim. İnsanlar beni kovalardı ama yine de durmazdım. Rambo olarak tatil yapardım’ dedi. Ben de bunun ilginç olduğunu düşündüm. Eğer bir gün bayrağı devredersem ona devredeceğim çünkü o karakteri gerçekten seviyor. Ancak kimse ‘Hey, Rambo olamayacak kadar yakışıklı’ der mi bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARA OYUNCAK BIÇAK FIRLATTIM!”

Rambo hayranı olduğunu gizlemeyen Gosling, 2011 yılında ‘The Tonight Show’a katılmış; Stallone’un Rambo rolünü oynadığı ilk film olan ‘First Blood’un (İlk Kan/1982) kendisini adeta büyülediğini ve ünlü oyuncunun aslında Rambo olduğunu düşündüğünü itiraf etmişti.

O zamanlar yüzümün Sylvester Stallone’unkine benzediğini bile düşündüm. Oyuncak setime biftek bıçakları koydum. Ertesi gün onu okula götürdüm ve teneffüste bütün çocuklara fırlattım.

RAMBO 6 İHTİMALİ! “ARTRİTLE Mİ SAVAŞACAĞIM?”

Beş filmde travma sonrası stres bozukluğu yaşayan Vietnam gazisinin mücadelesini ekrana yansıtan Sylvester Stallone, Eylül 2023’te katıldığı Toronto Uluslararası Film Festivali’nde, John Rambo’yu yeniden canlandırıp canlandırmayacağına dair konuşmuştu.

Hollywood’da Rambo’nun potansiyel devam filmine büyük ilgi duyulduğunu dile getiren oyuncu, aksiyon ağırlıklı rolde oynayamayacak kadar yaşlandığı için Rambo’ya geri dönme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemişti: Rambo, onu bırakabilirim. Artık iş bitti sayılır ama yine de bir film daha yapmak istiyorlar. Bu filmde neyle savaşacağım? Artritle mi?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir